Sanal Türk Dermatoloji Müzesi
.
.
Ana Menüademkoslu@gmail.com

.
018. Yedinci Uludağ Dermatokozmetoloji Günleri
 
7. Uludağ Dermatokozmetoloji Günleri, 14–17 Mart 2013 tarihleri arasında Dermatokozmetoloji Derneği ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı işbirliği ile, Karinna Otel, Bursa ,Uludağ’ da yapılmıştır.

384’ ü bilimsel, 119’ u refakatçi ve firma temsilcisi olmak üzere toplamda 503 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda toplam 1 konferans, 6 panel ve 17 uygulamalı kurs gerçekleştirilmiştir. Dermatologlar 2 gün boyunca öğle saatlerine kadar dermatolojide kozmetik uygulamalar konusunda ayrıntılı teorik bilgi almış, konusunda deneyimli uzmanların olgu örnekleri eşliğinde uygulamalar tartışılmıştır. Öğleden sonra dönüşümlü olarak Dolgu enjeksiyonu, Botulinum toksin A, Derma Roller, Mezoterapi, PRP, Mikrofocus Ultrasound, İğneli Radyofrekans, Diod Lazer, Fraksiyonel Lazer ve Hibrit Epilasyon Lazer uygulamaları hakkında deneyimli uzmanlar tarafından uygulamalı eğitimler verilmiştir.

Açılışının 14 Mart Tıp Bayramına denk gelmesi dolayısıyla Atatürk ve Doktorlarla ilgili tiyatral bir gösteri ve takiben dans gösterisi düzenlenmiştir.

2013 Dermatoloji Bahar Simpozyumu, Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği Yönetim ve Düzenleme Kurulu adına, dernek başkanı Prof. Dr. Ertuğrul H. Aydemir başkanlığında 11-14 Nisan 2013 tarihleri arasında, İstanbul Harbiye Askeri Müze de gerçekleştirildi. Dermatolojinin çok çeşitli konuları yanı sıra kozmetik uygulamalarda güncel yaklaşımların da ele alındığı simpozyuma katılanlar memnuniyetlerini ifade ettiler.

Baz K 7. Uludağ Dermatokozmetoloji Günleri. Turk J Dermatol 2013; 119-20

Prof Dr Kıymet Baz

kiymetbaz@mersin.edu.tr