Sanal Türk Dermatoloji Müzesi
.
.
Ana Menüademkoslu@gmail.com

.
004. 7. İstanbul Kozmetik Dermatoloji Sempozyumu

Değerli Meslektaşlarım,

İstanbul Kozmetik Dermatoloji Sempozyumları’nın yedincisini 24-29 Mayıs  2016 tarihleri arasında Çeşme Radisson Blu Otel’de büyük bir beğeni ile gerçekleştirdik. Beş günlük yoğun bir program dahilinde gerçekleşen kozmetik dermatoloji sempozyumumuzda bölgesel incelme ve selülit tedavisinin bilimsel dayanakları, en son geliştirilen teknoloji olan pikolazerler de dahil olmak üzere dermatolojik lazer uygulamaları, kök hücre tedavilerinin pratikte uygulanması, odaklı radyofrekans, ultrason  ve plazma teknolojileri gibi deri gençleştirilmesindeki en etkili tedavi seçenekleri, sık yapılan dolgu, botulinum toksin ve yüz germe gibi uygulamalardaki son gelişmeler ve ileri teknikler, alopesi hastalarına kozmetik yaklaşımlar, medikal rinoplasti uygulamaları, vitiligo tedavisinde lazer ve ışık sistemleri ve melanosit transferi gibi en yeni yaklaşımlar ele alındı.

Bilimsel programımızdaki teorik seminerlerimizin yanı sıra uygulamalı botulinum toksin, dolgu, mezoterapi, PRP ve ip kursları ile zenginleştirilen sempozyumumuz baş döndürücü bir hızda ilerledi. Kozmetik dermatoloji alanında en son gelişmelerin tartışıldığı sempozyumumuza alanında dünya çapında bilgi ve tecrübeye sahip yabancı konuklarımız da hem teorik hem de canlı uygulamalarıyla büyük katkılar sağladılar. Halen Almanya’da “International School of Dermatology, Lasers and Aesthetics” kurumunda başkanlık yapmakta olan Prof. Dr. Klaus Fritz dermatolojik uygulamalarda lazer ve ışık sistemleriyle ilgili son gelişmeleri bizimle paylaştı. Birleşik Arap Emirlikleri Üniversitesi’nde görev yapmakta olan Dr. Hassan Galadari ise ileri  botulinum toksin ve dolgu uygulamaları ile ilgili teorik ve uygulamalı seminerleriyle sempozyumumuzu renklendirdi. Ultra V Lift teknolojisinin yaratıcılarından Koreli Dermatolog Dr. Hanjin Kwon, “RF kanül ve ultra V ile cerrahisiz göz altı estetiği” ile ilgili tecrübelerini hastalar üzerinde uygulamalı olarak bizlerle paylaştı.

Sempozyumumuzun sosyal programı içerisinde tiyatro gösterileri, havuz başı DJ partileri ve canlı müzik şovları gerçekleştirilmiş olup, Çeşme’ye feribotla yaklaşık bir saat uzaklıktaki Sakız (Chios) adasına tur düzenledik. Teorik ve uygulamalı bilimsel programlarıyla olduğu kadar sosyal programıyla da oldukça yoğun geçen bir sempozyumu daha başarı  ile tamamladık. Türkiye’nin en güzel otelinde 18-21 Mayıs 2017 tarihinde yapacağımız, Prof. Dr. Faruk Nemlioğlu 12. Dermatolojide Gelişmeler Sempozyumu’muzda birlikte olmak dileklerimizle

Kutlubay Z. 7. İstanbul Kozmetik Dermatoloji Sempozyumu. Turk J Dermatol 2016;10:128Doç Dr Zekayi Kutlubay
zekayikutlubay@hotmail.com
21-11-2016